Известие

Collapse
No announcement yet.

Проблем при палене на загрял двигател.

Collapse
X
 
  • Filter
  • време
  • Show
Clear All
new posts

  • Проблем при палене на загрял двигател.

    Като тръгне с проблеми та край нямат. Като оставя сутришното палене което става от 3-4 завъртане на ключа, днес ми направи впечатление, че когато колата е загряла пали от ряз, но оборотите в първите няколко секунди се задържат на около 500, двигателя на не тресе, не издава странни звуци, просто пали едва едва и след малко се покачват до 800. Естествено бях в сервиза закачиха я гледаха чесаха се по главите, мериха датчици, ламбди оборотомери, ТПС всичко е ОК. Майстора просто вдигна рамене и не знае какво да прави. Според мен този проблем има и връзка с това, че колата студена не пали както преди от вторият път, а едва от 4 тия. Моля помагайте с предположения. Майстора поне е пич и приема съвети без да ми взима пари за проби.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  • #2
    Довечера ще ти дам съпротивленията на ТПС-а докато е монтиран на дросела с извадена букса. Такива трябва да бъдат след като имаш правилна настройка на дросела и адаптация след това. Майстора ти да погледне къде отиват пиновете на буксата на ЕКУ и след всяко регулиране и адаптация да мери докато стигне до правилните стойности.

    Това ще ти гарантира, че ТПС-а ще се адаптира в правилна позиция. Естествено ако клапата е на ред и ТПС е монтиран правилно. Може да стигнеш същите данни и клапата да зее здраво и пак няма да е добре. И въпреки всичко може да пробва и с осцилоскопа като измери сигналите към моторчето трябва да имаш импулси на всеки или близо на всеки 20 мс. Ако си много над 20 (например 100 мс.) не е добре.

    В момента можеш ли без много усилия да поддържаш 1000 - 1200 - 1500 об. постоянно. Има ли го това отскачане на оборотите от 900 направо на 2000 като се опиташ да докоснеш педала съвсем леко?
    Last edited by oem; d.m.y г., 16:31.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

    Comment


    • #3
      Пробвах хем с бос крак. Не е възможно да ги задържа в интервала между 1000 и 2000. Отдаде ми се чак 2200 оборота.
      SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

      Comment


      • #4
        Голям филм. Може да имаш пропуск на въздух, може да имаш разцентрована клапа, може ТПС-а да не е монтиран правилно... много неща може да имаш. Може да имаш проблем в запалването.... филма е голям. Не знам какво да ти кажа.
        Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

        Comment


        • #5
          Не знам какво може да се обърка в монтажа на ТПС, и аз съм го свалял не виждам някаква особеност. Но болтчето за реглаж е барано определено и то не един път. В момента ми прави впечатление, че ТПС държи клапата, а болтчето не играе. В смисъл и да го завивам и да го развивам в известни граници клапата не се мести на никъде.
          SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

          Comment


          • #6
            То и това е целта. Болтчето регулира началната позиция на клапата 0 градуса. Тази позиция е важна при адаптацията и за нищо друго. После дори да извадиш буксата на ТПС-а той остава в отворена позиция винаги с 1,8 - 3,2 градуса според адаптирането на CO.

            Абе сложно е за обеснение. Трябва майстора ти да прочете хубаво как точно функционира това моторче за да разбере какво трябва да направи и как да регулира клапата.

            И аз съм имал такива коли. Със седмици съм си играл докато разбера или настроя точно за да няма никакви проблеми. Нито с товар, нито без. Защото при настройката на клапата ако си близо до правилната без товар примерно ще държи добре, а като пуснеш фарове климатик и разликата да му се явява в повече и да започнат да пропадат оборотите.
            Last edited by oem; d.m.y г., 17:58.
            Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

            Comment


            • #7
              Колегата има голяма предистория. Проверени са тези неща със сигурност Явно не си виждал проблеми от този тип А и да ти кажа виждал съм кола която имаше отвор да си вкараш пръста след дебитомера и не поклащаше обороти и за миг. Тук проблема е невъзможността моторчето да направи правилна корекция, а то има възможоност да коригира мноооого, но само когато има правилно калибриране дросел/тпс.
              Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

              Comment


              • #8
                М да, отвих болтчето с цял оборот и никаква промяна.
                SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

                Comment


                • #9
                  колегата оем е прав. проблемите ти са общи. щом е бутан пломбирания винт ще ти е много трудно да го нагласиш и то заедно с тпс-а. винта определено трябва леко да бута клапата. най-бързото и елементарно решение е да си вземеш един дросел който не е бутан и да не се занимаваш с глупости.
                  точка

                  Comment


                  • #10
                    Явно без разбирач работата няма да мине. Да купувам дросел ми се струва по-скъпо и несигурно начинание от колкото да я оставя на човек който си разбира от работата, остава да намеря време да ида до София и да я оставя на правилният човек. Иначе днес след известно шофиране, все пак се усети подобрение в паленето на топъл двигател. Тъй като дросела е разцентрован и без друго, може ли някой да обясни все пак как става тази центровка. Когато ТПС е свален клапата в какво положение трябва да бъде, има ли нещо специално при поставяне на ТПС след това....смятам, че нищо не ми пречи да си поиграя малко.
                    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

                    Comment


                    • #11
                      Първоначално публикувано от BLUE1 Покажи съобщение
                      Да купувам дросел ми се струва по-скъпо и несигурно начинание
                      Мисля че имам някакви из сервиза, ако ти се играе за теста мога да ти го пратя......
                      "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
                      F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

                      Comment


                      • #12
                        Ооооооо с най-голямо удоволствие бих пробвал с друг дросел. Ще се радвам да ми го изпратиш, условията може да уточним на лична......всъщност дали не те имам в скайпа?
                        SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

                        Comment


                        • #13
                          Феро и скайп?

                          Иначе клапата с махнат ТПС трябва едва да докосва тялото. И като погледнеш срещу лампа почти да не виждаш светлина. От там вече започва финното регулиране.
                          Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

                          Comment


                          • #14
                            Драсни едно ЛС с детайли до къде, утре сутринта ще се вясна за кратко в СТЗГ и ще го приготвя от сервиза да го пуснат.....
                            В скайпа е много късмет да ме намериш.....
                            "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
                            F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

                            Comment


                            • #15
                              При всичко коректно работещо на адаптиран дросел трябва да измерите тези стойности:

                              пин 2/3 - 560/570 ом - верига на потенциометъра
                              пин 2/4 - 1280/1300 ом - верига на потенциометъра
                              пин 3/4 - 1530 ом - верига на потенциометъра
                              пин 6/7 - 7/7,5 ом - верига на актуатора
                              пин 3/5 - 13/14 ком - верига на потенциометъра

                              това са пиновете директно на ТПС. Диагностиката показва минимална позиция: 28.6 градуса. В същата последователност ще напиша на буксата на ЕКУ.

                              2/3 към B1/29
                              2/4 към B1/13
                              3/4 към B29/13
                              6/7 към B26/35
                              3/5 към B29/4

                              Ето сега и измерване на лошо регулиран дросел. Дагностиката показва 27.7 градуса при условие, че дросела е мръсен и дори повече отворен. Симптомите са на пуснат вентилатор в купето и/или климатик оборотите пропадат в движение и на място при форсиране.

                              пин 2/3 - 645 ом
                              пин 2/4 - 1069 ом
                              пин 3/4 - 1372 ом
                              пин 6/7 - 5,9 ом
                              пин 3/5 - 752 ом

                              ТПС-а на проблемната кола има по-добри стойности абсолютно съответстващи на фабричните.

                              Дано съм бил полезен
                              Last edited by oem; d.m.y г., 17:54.
                              Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

                              Comment

                              Working...
                              X